ČISTENIE FASÁD A STRIECH

Vieme pre Vás zabezpečiť profesionálne čistenie fasád a striech domov, bytových domov a objektov. Čistiace práce vykonávame za pomoci vysokozdvižných plošín, horolezeckej techniky či rebríkov. Okrem pravidelného čistenia poskytujeme i umývanie budov od prachu po stavebných úpravách, komplexné čistenie pred predajom nehnuteľnosti, umývanie znečistených fasád od kuchynských výparov, uhoľného prachu z blízkeho komína, či smogu z frekventovanej cesty. V prípade záujmu vyčistíme aj okolie Vášho domu, altánky, terasy alebo príjazdové cesty.

Prečo je dôležité čistenie fasád a striech?
  • Splníte požiadavky normy STN EN 13499.
  • Odborným čistením a impregnáciou zvýšite funkčnosť a predĺžite životnosti Vašej fasády a strechy.
  • Budovu zbavíte biotických faktorov ako plesne, machy, riasy, lišajníky, huby a rôznych iných znečistení, napríklad od vtáčieho trusu, sadzí, prachu i smogu.
  • Zabránite možnému vzniku a šíreniu ochorení dýchacích ciest, alergií alebo astmy.
  • Zlepšíte celkový vzhľad budovy.
  • Predlžovaním životnosti povrchov šetríte Vaše hodnoty a rozpočet.
čistenie fasády AWAH
Aká je príčina znečistenia a napadnutia mikroorganizmami?

Zateplené fasády domov zvyčajne majú v technickej špecifikácii inštrukcie k čisteniu približne každých 3 až 8 rokov. Je to z toho dôvodu, že zateplenie znižuje cirkuláciu vzduchu a celkovú priedušnosť. Pri nedostatku slnka a pôsobení vlhka nestíhajú múry preschnúť, čo býva viditeľné najmä na severnej strane budov. V takomto prostredí pri znečistení, vznikajú vhodné podmienky na množenie mikroorganizmov (rias a plesní), ktoré nenávratne znehodnocujú štruktúru fasády.

Tvorba rias na povrchu fasád patrí medzi najobvyklejšie hygienické defekty kontaktných zatepľovacích systémov. Riasy vznikajú najmä na stenách s nižším množstvom slnečného žiarenia. Náchylné na ne sú predovšetkým silikátové a akrylátové omietky. Plesne zasa vytvárajú na fasáde čierny alebo šedo sfarbený povlak. Ako podklad im postačuje vonkajšia omietka.

Nechajte to na profesionálov

Precízne vyčistenie fasády alebo strechy vyžaduje určenie správneho tlaku na vysokotlakovom čističi, ale aj správny výber chémie, podľa typu čisteného povrchu. Preto pracujeme s technológiou čistenia a ochrany popredných výrobcov. Vďaka nej zbavíme Váš dom zájdených nečistôt, machov, plesní, rias, splodin z premávky, stôp po vtáctve či hmyze a to šetrne bez poškodení a hlavne bez negatívneho vplyvu na životné prostredie. Na záver je možné naniesť impregnačnú, hydrofóbnu, nanočasticovú ochrannú vrstvu, ktorá ochráni povrch pred ďalším prípadným napadnutím organizmami, efektívne odpudzuje vodu a udržuje stály vzhlaď vašej fasády či strechy až na 5 rokov.

Riasy a plesne sú však škodlivé nielen pre funkčnosť fasády, ale aj na zdravie človeka. Šíria sa vzduchom okolo celého domu a prenikajú aj do vnútorného prostredia, kde vytvárajú nebezpečné podmienky najmä pre malé deti a starších ľudí. Radi Vám s ich odstránením pomôžeme.

Vyžiadať bezplatnú cenovú ponuku
rozdiel po vyčistení
© Copyright 2019 - AWAH.sk